My default image

Dąbrowa Górnicza

Aktualności

Wiosna oczami alergika - jakie objawy mogą pojawić się w okresie pylenia roślin?

Niemal wszyscy niecierpliwie czekają na nadejście wiosny, jednak z pewnością nie alergicy. Dla nich ta pora roku nie jest czymś pozytywnym, a wręcz przeciwnie – jest to jeden z najtrudniejszych okresów. Niestety alergikom przysparza on wielu kłopotów. Jest to czas, kiedy zaczynają kwitnąć rośliny, co dla osób chorych na alergię oznacza kaszel, katar oraz bóle głowy. Szczególne zagrożenie stanowią pyłki roślin. (artykuł sponsorowany)

Dąbrowa na weekend - Industriada

W czerwcu po prostu nie wypada siedzieć w domu. Zachęcam do wyjścia na zewnątrz i wzięcia udziału w imprezach odbywających się w czasie weekendu. Na Industriadę czekają miłośnicy historii przemysłu. Z tej okazji ciekawe rzeczy będą się działy w Muzeum Miejskim „Sztygarka” oraz w Fabryce Pełnej Życia. Lubiących folkowe klimaty zapraszamy na „czterdziestkę” Gołowian. Piknik w parku Podlesie to propozycja dla wszystkich, lubiących dobrą zabawę w plenerze.

Adaptacja do zmian klimatu

Dąbrowa Górnicza znalazła się w gronie 44 największych polskich miast, których samorządy opracują plan działań zmierzających do ograniczenia skutków zmian klimatu. Jest to nowatorski projekt Ministerstwa Środowiska, bowiem po raz pierwszy, jednocześnie będą opracowywane 44 „mapy drogowe” – plany działań technicznych, organizacyjnych i informacyjno - edukacyjnych, których wdrożenie pozwoli ograniczyć wpływ na miasta takich zjawisk jak: nawalne deszcze, powodzie, podtopienia, fale upałów, mrozów czy susze.


Wydarzenia


Zagłębiacy z pasją

Szymon Lubaszka - Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego

Ma 25 lat i nietypowe zainteresowania. Aby je realizować schodzi pod ziemię. Szymon Lubaszka, młody dąbrowianin, podąża śladami nieczynnych już kopalń Zagłębia Dąbrowskiego, które chce ocalić od zapomnienia. Jego orężem jest aparat fotograficzny i profil na Facebooku. Fotografuje nieczynne już kopalnie, zbiera eksponaty, aby potem zaprezentować je na organizowanych przez siebie wystawach. Swój projekt nazwał "Śladami Kopalń Zagłębia Dąbrowskiego".

Jakub Bednarz - życie na szóstym biegu

Niektórzy nie rozumieją co inni widzą w bieganiu, dla innych bieganie jest natomiast sposobem na życie. Jeszcze innym potrzebny jest impuls do działania lub po prostu dobry przykład. Jeśli go wam brakuje koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Przedstawiamy sylwetkę Jakuba Bednarza - mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który przebiegł to miasto wzdłuż i wszerz, a na swoim koncie ma udziały w wielu imprezach biegowych w całej Polsce i wyniki, które imponują.


Konkursy


Najnowsze galerie

The Color Run by Skittles
Memy by Marta
Światowy Dzień Wody
Ekowalentynki
Akcja "Dobro Powraca"
Pogoria Morsuje
Siatkówka: MKS DG - BKS Bielsko-Biała
Siatkówka: MKS DG - KS Pałac Bydgoszcz

Katalog firm i instytucji

Firmy Instytucje