My default image

Dąbrowa Górnicza

Wystawa prac Henryka Sawki

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Wystawa prac Henryka Sawki


Któż nie zna rysunków Henryka Sawki - satyryka i rysownika, który za pomocą swoich prac ukazuje w sposób żartobliwy ważne aspekty życia codziennego, problemy społeczne i sytuację polityczną? Teraz jego prace będzie można oglądać w Galerii Sztuki PKZ od 12 maja do 4 czerwca br. Wystawa stanowi imprezę towarzyszącą Festiwalowi Literackiemu Oblicza.

Wystawa prac Henryka Sawki

Henryk Sawka - znakomity polski rysownik i satyryk. Obecnie związany z Newsweekiem. Debiutował w tygodniku itd., przez kilkanaście lat był czołowym rysownikiem tygodników Wprost i Polityka. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: Złotej Szpilki i Złotego Medalu Satyrykonu, miłośnik tenisa i jeździectwa - Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu, wielokrotny juror przeglądów kabaretowych, m.in. krakowskiej PaKi. Autor tekstów satyrycznych i parodii, założyciel zespołu Sawka Klezmer Band (teksty w języku rosyjskim i jidisz), autor felietonów radiowych SawkaFM i filmów rysunkowych Wstawki Sawki. Rysując korzysta z technik tradycyjnych („piórko i węgiel”) oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych (iPad). Jego oryginalne prace można zobaczyć w działającej pod patronatem Newsweeka galerii. Fan: koni huculskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody'ego Allena i Quentina Tarantino.

mat. prasowe

Komentarze


Pozostałe

27 października

XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Nadchodzi jubileuszowa XV Dąbrowska Ściema Kabaretowa! Od 27 do 29 października w Pałacu Kultury Zagłębia będziemy świadkami narodzin nowego DeBeŚciaka! A dokładnie dwóch DeBeŚciaków, ponieważ tegoroczna Ściema podzieli się na dwa konkursy: kabaretowy oraz stand-up. Na zwycięzców czekać będzie blichtr, sława i wieczne uwielbienie, zwłaszcza że tematem przewodnim imprezy będzie Hollywood i wszystko, co związane z filmem i gwiazdami. Przystawką w wielkim bankiecie śmiechu będzie pokaz pełnometrażowej parodii fantasy w reżyserii Jarosława Cyby The Lord of The Stars oraz wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki.

Zobacz więcej