My default image

Dąbrowa Górnicza

Metropolitalna Noc Teatrów w Teatrze Zagłębia

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Metropolitalna Noc Teatrów w Teatrze Zagłębia


8. Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się w tym roku 30 września. Teatr Zagłębia przygotowuje program dla najmłodszych i dla dorosłych widzów. Dzieci zapraszamy na wyjątkową przygodę z improwizacją – o godz. 11:00 na bajkę improwizowaną, a o 12:00 na warsztaty improwizacji. Impro bajka nie ma napisanego wcześniej scenariusza i nigdy się nie powtórzy – to, co wydarzy się na scenie będzie zależało od najmłodszych widzów.

Metropolitalna Noc Teatrów w Teatrze Zagłębia

Aktorzy na żywo stworzą przedstawienie, czerpiąc inspirację z reakcji dzieci oraz wykrzykiwanych przez nich haseł-skojarzeń. 

Po bajce dzieci będą miały okazję spróbować własnych sił w improwizacji. Każde dziecko będzie mogło stać się prawdziwym aktorem i reżyserem w jednym. Dzięki improwizacji dzieci uczą się współpracy w grupie, elastyczności i swobody odnajdywania się w różnych sytuacjach, szybkiego podejmowania decyzji, śmiałości i otwartości. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 10. roku życia. 
 
Część wieczorną otworzy o 18:00 nietypowy spacer po teatrze, będący jednocześnie oryginalnym wstępem do spektaklu „Na dnie” Maksyma Gorkiego w reżyserii Pawła Świątka. Poza zwiedzaniem niedostępnych na co dzień przestrzeni teatru, takich jak bufet czy pracownia krawiecka, widzowie zobaczą alternatywne sceny z dramatu Gorkiego i poznają kulisy warsztatu reżyserskiego i aktorskiego. Spektakl rozpocznie się o godz. 20:00, a po nim, na zakończenie nocy, odbędą się gry i zabawy dyskusyjne rozwijające wyobraźnię i poszerzające sposób odbioru przedstawienia. W lekkiej i niezobowiązującej formie widzowie będą mogli poszukać skojarzeń związanych z poszczególnymi elementami spektaklu czy zrozumieć lepiej środki, jakich użył reżyser, scenograf i aktorzy.  
 
Liczba miejsc na warsztatach improwizacji i spacerze po teatrze jest ograniczona. Zapisy – oraz rezerwacje miejsc na spektakle – przyjmuje Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27 / 
 

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej