My default image

Dąbrowa Górnicza

Znamy nazwiska laureatów 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Znamy nazwiska laureatów 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka


Już znamy młodych mistrzów instrumentu w kategoriach skrzypce, altówka i obój! Oto oni: laureaci 11 Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej! 144 muzyków, 8 dni zaciętej rywalizacji, 66 godzin konkursowych przesłuchań, a wcześniej - niezliczone godziny poświęcone na przygotowanie programu. Do tego międzynarodowe jury. Wszystko po to, by wybrać młodego mistrza instrumentu w 11. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka.

Znamy nazwiska laureatów 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka
Przed kim otwierają się teraz drzwi do krajowej i zagranicznej kariery? Oto laureaci!
 
Po zakończeniu ostatniego z koncertów finałowych, podczas których najlepsi uczestnicy prezentowali utwory z towarzyszeniem orkiestry, poznaliśmy nazwiska zwycięzców! Jury 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, któremu w tym roku przewodniczył prof. dr hab. Tomasz Miczka,  podjęło decyzję o przyznaniu kolejnych miejsc na podium:
 
w kategorii skrzypce
I miejsce -  Roksana Kwaśnikowska (PL)
III miejsce – Sławomira Wilga (PL)
III miejsce – Judyta Kluza (PL)
III miejsce – Sulamita Ślubowska (PL)
 
w kategorii altówka
I miejsce – Agnieszka Podłucka (PL)
III miejsce -  Anna Loska (PL)
wyróżnienie -  Muriel Razavi (DE)
 
w kategorii obój
I miejsce -  Gabriel Pidoux (FR)
I miejsce – João Miguel Moreira da Silva (PT)
II miejsce -  Alicja Matuszczyk (PL)
wyróżnienie – Anna Kudala (PL)
wyróżnienie – Ming Liu (CN)
 
Laureatom nagród zostaną przyznane wyjątkowe Statuetki Michała Spisaka. Na wszystkich wymienionych – nagrody finansowe.  Zwycięzcy otrzymają 12 tysięcy złotych.
23 września odbędzie się Koncert Laureatów, podczas którego w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia nastąpi uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień oraz nagród pozaregulaminowych. W części artystycznej zwycięzcy ponownie zaprezentują się w konkursowym repertuarze wraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.
 
mat. prasowe
 

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej