My default image

Dąbrowa Górnicza

Kulturalna Dąbrowa - ZagłębieWood

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Kulturalna Dąbrowa - ZagłębieWood


Koncerty, spektakle, projekcje filmowe, wystawy i spotkania autorskie. Takich wydarzeń nie zabraknie w październiku, w ramach organizowanego po raz szósty festiwalu ZagłębieWood. Sprzedaż biletów ruszyła 4 września, ale na niektóre z wydarzeń wejściówki już nie kupicie. Trzeba się spieszyć.

Kulturalna Dąbrowa - ZagłębieWood

W Dąbrowie Górniczej wystąpią m.in. Maja Koman, Tymon Tymański, Piano.PL i Micromusic. Ponad dwadzieścia festiwalowych imprez zagości w Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Miejskim „Sztygraka” i klubie Komitywa.

Rokrocznie przekrój artystów, występujących w trakcie ZagłębieWood, jest szeroki. Nie dziwi więc, że festiwal cieszy się sporą popularnością. W minionych latach publiczność miała m.in. okazję wysłuchać koncertów rodziny Waglewskich, Misi Furtak, Curly Heads, Mari Peszek, Natalii Przybysz, Pablopavo, Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Renaty Przemyk, Raz Dwa Trzy i Zbigniewa Wodeckiego. Kunszt aktorski zaprezentowali Sonia Bohosiewicz, Olga Bończyk, Piotr Gąsowski, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Frycz i Jan Peszek.
 
Bilety na poszczególne wydarzenia udostępniane będą sukcesywnie, pierwsze pojawią się 4 września.
 
Więcej informacji i program na stronie zaglebiewood.pl.
 
Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood jest cyklicznym, kulturalnym przedsięwzięciem prezentującym różnorodne dziedziny sztuki. Festiwal łączy w sobie elementy teatru, muzyki, filmu dzięki czemu jest jedynym tak interdyscyplinarnym wydarzeniem w naszym regionie. W ramach festiwalu na terenie miasta odbywają się spektakle teatralne, wystawy, koncerty, spotkania autorskie, projekcje filmowe. Ideą Festiwalu jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, łącząc tym samym pokolenia oraz zróżnicowane preferencje artystyczne.
 
Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood jest okazją do spotkań publiczności ze znanymi artystami jak i młodymi twórcami z regionu Zagłębia Dąbrowskiego, dając im tym samym możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców.
 
Dzięki bogactwu repertuaru, a także obecności na festiwalu niekwestionowanych artystów, Dąbrowa Górnicza staje się ważnym punktem na mapie wydarzeń kulturalnych w województwie śląskim.
 
Materiały prasowe oragnizatora

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej