My default image

Dąbrowa Górnicza

Repertuar Kina Kadr

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Repertuar Kina Kadr


Publikujemy pełen repertuar Kina Kadr działającego w Pałacu Kultury Zagłębia. Tytuły, daty premier, zapowiedzi, godziny projekcji, ceny biletów. Wszystko w jednym miejscu.

Repertuar Kina Kadr

8 - 13 WRZEŚNIA

Kino KADR, godz. 17:00

Safari - premiera filmowa
 
Gatunek: dokumentalny, kraj produkcji: Austria 2016, czas trwania: 88 min, reżyseria: Ulrich Seidl
Opis filmu: Ulrich Seidl wraca do Afryki - ostatnim razem był tu, realizując pamiętną fabułę Raj: miłość, o seksturystyce starszych białych kobiet. Tym razem portretuje austriackich myśliwych, zażywających uroków mordowania zwierząt w rezerwacie. Wszystko jest jak najbardziej legalne - każde zwierzę jest odpowiednio wycenione, miejscowa ludność zarabia pieniądze na obsłudze gości (myśliwy w tydzień wydaje tyle, ile normalny turysta w dwa miesiące), tworzą się miejsca pracy i infrastruktura - cały biznes jest prowadzony przez Austriaka, który przeniósł się na Czarny Ląd. Film jest okrutnym rewersem programów przyrodniczych - widzimy śmierć i cierpienie zwierząt, fizyczne podniecenie myśliwych; ludzi, którzy przyznają sobie prawo do panowania nad naturą i czerpią satysfakcję z zadawania śmierci. Jak każda społeczność, tworzą oni swoje magiczne rytuały, które podtrzymują ich wspólnotę.
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/safari-premiera-filmowa
Bilety w cenie: normalny 14zł/ulgowy 12 zł
--------------------------------------------------------------------------------
 
8 - 13 WRZEŚNIA
Kino KADR, godz. 19:30
Boski porządek - premiera filmowa
 
Gatunek: komedia obyczajowa, kraj produkcji: Szwajcaria 2017, czas trwania: 96 min, reżyseria: Petra Biondina Volpe, obsada: Marie Leuenberger, Maximilian Simonischek, Rachel Braunschweig
Opis filmu: Nora (Marie Leuenberger) jest młodą gospodynią domową, mieszkającą wraz z mężem (Maximilian Simonischek) i dwoma synami w spokojnej, szwajcarskiej wiosce. Tutaj nie docierają echa przemian społecznych, jakie można zaobserwować w Szwajcarii, w latach sześćdziesiątych, tj. protesty na rzecz równouprawnienia czy wolności obywatelskie. Wszystko ulega jednak zmianie w chwili, gdy Nora podejmuje walkę o przyznanie praw wyborczych szwajcarskim kobietom i z "kury domowej" staje się aktywistką feministyczną.
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/boski-porzadek-premiera-filmowa
Bilety w cenie: normalny 14zł/ulgowy 12 zł
 
--------------------------------------------------------------------------------
 
14 WRZEŚNIA
Kino KADR, godz. 16:30
Michał Spisak - Listy rozproszone (seans filmowy w ramach 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka)
 
Gatunek: dokumentalny, kraj produkcji: Polska 2014, czas trwania: 52 min; Reżyseria: Violetta Rotter-Kozera, Obsada: Piotr Machalica
Opis filmu: Film opowiada o życiu i twórczości znakomitego kompozytora urodzonego w Dąbrowie Górniczej. Zdjęcia do filmu zostały zrealizowane w Polsce, Francji, Włoszech i Monako. W studio TVP Katowice powstały sekwencje z udziałem Piotra Machalicy, który w filmie wcielił się w postać kompozytora. Michał Spisak urodził się 14 września 1914 roku w Dąbrowie Górniczej. Był jednym z czołowych przedstawicieli kierunku neoklasycznego w muzyce polskiej. Jego kompozycje były wydawane w Polsce, ale także we Francji, Wielkiej Brytanii i Austrii. Kompozytor zmarł 28 stycznia 1965 roku w Paryżu. Pochowany został na paryskim cmentarzu Montmartre. 5 września 2010 roku wybitnemu artyście nadano tytuł Honorowego Obywatela.
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/michal-spisak-listy-rozproszone-seans-filmowy-0
Darmowe bilety do odbioru w Kasie PKZ od 11.09.2017 r.
--------------------------------------------------------------------------------
 
15 - 20 WRZEŚNIA
Kino KADR, godz. 17:00
Habit i zbroja - seans filmowy
 
Gatunek: dokumentalny, historyczny, kraj produkcji: Niemcy, Polska, Litwa 2017, czas trwania: 100 min; Reżyseria: Paweł Pitera, Obsada: Paweł Budzisz, Marcin Wojtaszewski, Marian Młynarski, Zbigniew Pietrucha, Dominik Szczerbowicz, Maciej Rosik, Marek Budzisz, Andrzej Biskupski.
Opis filmu: Film Habit i zbroja przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają się emocje aktorów historii. Scenariusz filmu obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Film pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410). Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego (1466) i akces jego mieszkańców do Rzeczypospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim.
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/habit-i-zbroja-seans-filmowy
Bilety w cenie: normalny 14zł/ulgowy 12 zł
--------------------------------------------------------------------------------
 
15 - 20 WRZEŚNIA
Kino KADR, godz. 19:30
The Square - seans filmowy
 
Gatunek: komedia, kraj produkcji: Szwecja, Niemcy, Francja, Dania 2017, czas trwania: 142 min; Reżyseria: Ruben Östlund, Obsada: Elisabeth Moss, Dominic West, Claes Bang, Terry Notary
Fantastyczna wyobraźnia! Niesamowicie śmieszny film! Mógłbym go oglądać bez końca. - Pedro Almodóvar.
Opis filmu: Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? The Square to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda (Turysta), z Elisabeth Moss (seriale Opowieść podręcznej i Tajemnice Laketop), Dominikiem Westem (Dumni i wściekli) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku - a może nawet wszech czasów - szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/square-premiera-filmowa
Bilety w cenie: normalny 14zł/ulgowy 12 zł

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej