My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


Przed nami ostatni weekend sierpnia. Ależ wakacje szybko minęły – westchnie niejeden z nas. Wykorzystując wciąż wolny letni czas, zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji. Sto pierwsza rocznica otrzymania przez Dąbrowę Górniczą jest dobrą okazją, by spojrzeć na nią z perspektywy rowerowego siodełka. Kto woli jednak wypoczywać w wodzie będzie mógł pożegnać lato w aquaparku.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

PIĄTEK 

Muzeum Miejskie „Sztygarka” 
„Pracownia na poddaszu” 
 
Wystawa będąca prezentacją prac dwójki zagłębiowskich artystów plastyków: Eli Jankowskiej i Krzysztofa Bordy. Wystawa utrzymana w konwencji pracowni artystycznej, w której można zobaczyć witraże, obrazy, szkice i inne wytwory niekonwencjonalnej pracy twórczej. 
 
SOBOTA 
 
Fabryka Pełna Życia godz. 20.00. 
„Nauczycielka” Letnie Kino Plenerowe 
 
Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Maria Drazdechova od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechova ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą? 
 
Gatunek: dramat/komedia ; czas trwania: 102 min ; produkcja: Słowacja/Czechy ; reżyseria: Jan Hrebejk 
 
NIEDZIELA 
 
Parking przy Aquaparku Nemo Świat Rozrywki godz. 9.00. 
Rajd dookoła Dąbrowy Górniczej 
 
Z okazji 101 rocznicy otrzymania praw miejskich przez Dąbrowę Górniczą, Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza na tradycyjny rajd dookoła Dąbrowy Górniczej. Uczestnicy Rajdu objadą w koło miasto, mniej więcej wzdłuż jego granic. W ok. 50% trasa przebiega po asfalcie, a tempo będzie dostosowane do najsłabszego uczestnika. Powrót na miejsce startu ok. 17.00. 
 
Aquapark Nemo Świat Rozrywki godz. 12.00. 
Wyścigowe Zakończone Wakacji 
 
Świetnie zapowiadająca się impreza dla wszystkich lubiących sportową rywalizację. Wszyscy, którzy przyjdą mają zagwarantowane wrażenia podczas wyścigów w kajakach. Nie zabraknie gier i konkursów, 
 
Park Zielona godz. 18.00. 
Przeboje Lata. Miejska Orkiestra Dęta 
 
Niestety, po raz ostatni tego lata będzie okazja, by posłuchać znanych przebojów muzyki popularnej i filmowej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Ireneusza Dustera. Tego dnia koncert odbędzie się z udziałem Iwony Zięby, Karoliny Żelichowskiej, Grzegorza Dowgiałło, Łukasza Barucha 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej