My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


Mamy sierpień. Lato trwa w najlepsze, więc warto jak najpełniej wykorzystać wakacyjny czas. Piątek nad Pogorią zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. w literackim klimacie odbędą się spotkania z interesującymi gośćmi, nie zabraknie quizów oraz konkursów dla najmłodszych. Nierozerwalne są więzi literatury z muzyką, więc podczas plażowania z książką, będzie okazja posłuchać nietuzinkowych wykonawców.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

Wody szum, ciepły piasek pod stopami, do tego interesująca książka w dłoni. Marzenie? Nie! To wszystko i jeszcze więcej stanie się udziałem tych, którzy piątek zdecydują się spędzić nad Pogorią. „Biblioteka na plaży” to wydarzenie, podczas którego będzie można spotkać się z ciekawymi ludźmi oraz posłuchać muzyki na żywo. Muzykę będzie można posłuchać również w niedzielne popołudnie w Parku Zielona, gdzie po raz pierwszy tego lata zagra Miejska Orkiestra Dęta. W sobotę zapraszamy na film do Letniego Kina Plenerowego.

PIĄTEK

Plaża nad Pogorią III godz. 14.00.-20.00.
Biblioteka na plaży

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i na… czytanie książek. W najbliższy piątek będzie okazja, by świetnie się pobawić w literackim klimacie. Nad jeziorem nie tylko będzie można poopalać się na leżaku z książką w ręku, ale także spotkać się z ciekawymi ludźmi. Jako pierwsi, o 15.10., o swoich pasjach opowiedzą członkowie grupy CzujCzuj, którzy przemierzając szlaki krajów bliskich i bardziej odległych, odwiedzili m.in. Mołdawię i Jordanię. O 16.00., o wyprawie na Bliski Wschód opowie również Aleksandra Chrobak, autorka książki „Beduinki na instagramie”. Organizatorzy plażowania nie zapomną o najmłodszych. O 17.00. dzieci wyruszą wraz z „Piratem Buciorem, który zgubił skarb” na fascynuującą, pełną przygód, teatralną wyprawę.

To jeszcze nie koniec wrażeń nad dąbrowskim jeziorem. Któż z nas w dzieciństwie nie czytał książek Arkadego Fiedlera? Nieznane światy, egzotyczne opowieści to wszystko jeszcze raz ożyje w opowieściach wnuka sławnego podróżnika i pisarza. O 18.30. Arkady Paweł Fiedler opowie o swojej pasji przemieżania samochodem dróg i bezdroży świata. Godzinę później porozmawiamy gwarą i o gwarze zagłębiowskiej.

O 20.00. w bigbitowych rytmach pojedziemy „Autostopem z piosenkami Karin Stanek” . Piosenki Karin Stanek, polskiej gwiazdy lat 60-tych wykona Agnieszka Wajs (AGG-ART.) wraz z zespołem.

Wspaniały dzień, już o zmroku, zakończy pokaz Teatru Ognia.

SOBOTA

Pogoria III godz. 10.00.
Nordic Walking z Fitness Klubem Salsa

Wbrew pozorom spacerować z kijkami trzeba umieć. Wszyscy, chcący prawidłowo chodzić, powinni przyjść nad Pogorię i wysłuchać paru rad fachowców. Gdy opanuje się technikę, chodzenie nordic walking stanie się przyjemnością, która wciąga.

Fabryka Pełna Życia godz. 21.00.
„Major” Letnie Kino Plenerowe

Żona majora policji Sergieja Sobolewa zaczyna rodzić. Zaaferowany mąż pędzi do szpitala. Po drodze powoduje wypadek – śmiertelnie potrąca chłopca. Bohater staje przed trudnym wyborem: przyznać się do winy i pójść do więzienia czy zatuszować wypadek i pozostać na wolności.

NIEDZIELA

Crossfit ze Spartą 11.00.
Centrum Sportów Wodnych i Letnich Pogoria III

Na zadbanie o kondycję i dobre samopoczucie zawsze jest czas. Pod okiem instruktorów odbędzie się trening, na który zapraszamy wszystkich chętnych.

Park Zielona godz. 18.00.
Przeboje Lata. Miejska Orkiestra Dęta

W każdą niedzielę sierpnia będzie okazja, by posłuchać znanych przebojów muzyki popularnej i filmowej w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Ireneusza Dustera. Tym razem wraz z MOD wystąpią Antoni Olesik i Bas Tajpan.

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej