My default image

Dąbrowa Górnicza

Policja apeluje o właściwe parkowanie w rejonie Pogorii

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Policja apeluje o właściwe parkowanie w rejonie Pogorii


Policjanci z Dąbrowy Górniczej apelują do wszystkich odwiedzających dąbrowskie pojezierze o pozostawianie swoich pojazdów jedynie w miejscach do tego przeznaczonych. Tylko w niedzielę na parking strzeżony na koszt właścicieli odholowane zostały trzy pojazdy uniemożliwiające przejazd autobusowi komunikacji miejskiej w rejonie Pogorii 3, a pond dwie godziny zablokowany był wjazd i wyjazd w rejonie plaży przy Pogorii 1.

Policja apeluje o właściwe parkowanie w rejonie Pogorii

Policjanci z dąbrowskiej drogówki interweniowali w niedzielę w związku z zablokowaniem przejazdu autobusu komunikacji miejskiej w rejonie jeziora Pogoria 3. Stróże prawa zmuszeni byli podjąć decyzję o odholowaniu na koszt właścicieli: opla, peugeota i volvo. W tym samym czasie osoby chcące dojechać i wyjechać swoimi pojazdami w rejon plaży miejskiej przy zbiorniku wodnym Pogoria 1, na ponad dwie godziny zablokowały całkowicie drogę dojazdową do brzegu jeziora. Dopiero ręczna regulacja ruchem przywróciła drożność drogi. Policjanci przypominają, aby wszyscy zmotoryzowani chcący zażyć ochłody w rejonie dąbrowskich jezior pozostawiali swoje pojazdy w miejscach do tego przeznaczonych w taki sposób, aby nie utrudniać, bądź wręcz całkowicie zablokować przejazdu środkom komunikacji miejskiej, ale także i służbom ratowniczym.

mat. prasowe Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej

Komentarze (1)


MJ,

Jestem mieszkanka drogi dojazdowej do Pogorii 3 i nie mogę zrozumieć jednego. Są 3 ulice dojazdowe- Graniczna, Cupiala i Konopnickiej gdzie tylko Konopnicka jest dwukierunkowa. Dlaczego? Mieszkam właśnie na Konopnickiej i prawda jest taka że nie mogę stanąć pod własną furtką, gdzie mam prawo. Paranoja. Z roku na rok jest co raz gorzej a miasto nic nie robi!!! Tylko policja dzwoni do furtki o przestawienie pojazdu! Nikt nie myśli o mieszkańcach przy jeziorze którzy muszą znosić hałas 24h na dobę, unoszący się kurz i problem z wyjazdem z własnego podwórka. Po drugie, dlaczego np nie można zrobić progów zwalniających przy zakręcie ul. Siewierskiej gdzie auta wyjeżdżając z P3 i dojeżdżają do asfaltu i traktują to jako pas startowy i z piskiem opon ruszają a Ci co jadą nad jezioro rozpedzaja się niebezpiecznie? Wiem że ma być utworzone rondo- pomysł nietrafiony bo nie będę już mogła już wogule parkować


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej