My default image

Dąbrowa Górnicza

Maja Chwalińska Mistrzynią Europy do lat 16!

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Maja Chwalińska Mistrzynią Europy do lat 16!


Maja Chwalińska znów była bezkonkurencyjna, tym razem w Moskwie, podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 16. Wygrywała mecz po meczu, każdy z wielką przewagą.

Maja Chwalińska Mistrzynią Europy do lat 16!

W pierwszej rundzie Maja miała wolny los, w drugiej pokonała 6:1, 6:1 Mylene Halemai z Francji, w drugiej 6:1, 6:2 Milice Bojic z Bośni i Hercegowiny, w trzeciej 6:3, 6:2 Federice Rossi z Włoch, w ćwierćfinale 6:3, 6:2 Gemme Lairon Navarro z Hiszpanii, w półfinale 6:2, 6:4 Viktoriye Kanapatskaye z Białorusi, w finale zwyciężyła 7:6(1), 6:0 Szwedkę Caijsę Wildę Hennemann.

Maja Chwalińska to pierwsza polska mistrzyni Europy do lat 16 w 41-letniej historii zawodów. Gratulujemy.
 
Indywidualne Mistrzostwa Europy rozgrywane były w Rosji  od 24 do 30 lipca.
 
mat. UM

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej