My default image

Dąbrowa Górnicza

Na upały najlepsza woda

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Na upały najlepsza woda


Wysokie temperatury dają się wszystkim we znaki. Najważniejsze podczas upałów jest to, aby nie odwadniać organizmu i ciągle uzupełniać go wodą. Jeśli w tym czasie nie trzeba iść na miasto, najlepiej pozostać w domu. Należy pamiętać o tym, że w godzinach południowych słońce świeci najmocniej i od dłuższego przebywania można dostać nawet udaru. Na upały najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze.

Na upały najlepsza woda

Jeśli jednak wyjście w betonowe rejony miasta jest konieczne, warto skorzystać i ochłodzić się przy miejskiej fontannie, kurtynach wodnych. Podobnie jak w ubiegłych latach w centrum miasta działają kurtyny wodne, poidelka oraz zdroje uliczne. 

Jak przypominają dąbrowskie wodociągi, na terenie miasta dostępne są zdroje uliczne przy ulicach Letniej, Łączącej, Pustynnej w Błędowie, Ząbkowickiej, przy Rybaczówce oraz między ulicą Gwardii Ludowej a Pogorią.
 
W ostatnim czasie zamontowane zostało także poidełko na Placu Hutnika przy Kasprzaka. W sezonie letnim (lipiec –sierpień) mieszkańcy mogą korzystać z dystrybutora wody przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy Pogorii III a także ochłodzić się dzięki kurtynom wodnym na Placu Wolności, Placu Bema oraz przy wejściu do Parku Hallera.
 
Tym co nie muszą w najbliższych dniach iść do pracy polecamy kąpiel w Pogorii.
 
Jednocześnie przypominamy, aby nie zapominać o zwierzętach, które powinny mieć stale dostępną wodę w miskach. 
 
mat. prasowe UM

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej