My default image

Dąbrowa Górnicza

Prognoza na dzisiaj: lekkie zachmurzenie 29°C

Na upały najlepsza woda

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Na upały najlepsza woda


Wysokie temperatury dają się wszystkim we znaki. Najważniejsze podczas upałów jest to, aby nie odwadniać organizmu i ciągle uzupełniać go wodą. Jeśli w tym czasie nie trzeba iść na miasto, najlepiej pozostać w domu. Należy pamiętać o tym, że w godzinach południowych słońce świeci najmocniej i od dłuższego przebywania można dostać nawet udaru. Na upały najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze.

Na upały najlepsza woda

Jeśli jednak wyjście w betonowe rejony miasta jest konieczne, warto skorzystać i ochłodzić się przy miejskiej fontannie, kurtynach wodnych. Podobnie jak w ubiegłych latach w centrum miasta działają kurtyny wodne, poidelka oraz zdroje uliczne. 

Jak przypominają dąbrowskie wodociągi, na terenie miasta dostępne są zdroje uliczne przy ulicach Letniej, Łączącej, Pustynnej w Błędowie, Ząbkowickiej, przy Rybaczówce oraz między ulicą Gwardii Ludowej a Pogorią.
 
W ostatnim czasie zamontowane zostało także poidełko na Placu Hutnika przy Kasprzaka. W sezonie letnim (lipiec –sierpień) mieszkańcy mogą korzystać z dystrybutora wody przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy Pogorii III a także ochłodzić się dzięki kurtynom wodnym na Placu Wolności, Placu Bema oraz przy wejściu do Parku Hallera.
 
Tym co nie muszą w najbliższych dniach iść do pracy polecamy kąpiel w Pogorii.
 
Jednocześnie przypominamy, aby nie zapominać o zwierzętach, które powinny mieć stale dostępną wodę w miskach. 
 
mat. prasowe UM

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej