My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


Wakacje nieuchronnie zbliżają się do półmetka. Każdy pragnie wykorzystać letni czas jak najlepiej. Dla pozostających w mieście mamy garść propozycji, wśród których jest koncert w Fabryce Pełnej Życia i wycieczka rowerowa na Turniej Rycerski. Dla preferujących wypoczynek z kulturą w tle mamy seans w Letnim Kinie Plenerowym oraz ostatni koncert w stylu latino.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

PIĄTEK 

Park Hallera godz. 17.00. 
Zumba dla seniorów 
 
Stowarzyszenie Civitas pragnie zachęcić dąbrowskich seniorów do aktywności fizycznej. Zumba to jedna z najprzyjemniejszych form ruchu, dostępna dla wszystkich, bez względu na wiek. W razie niesprzyjającej pogody zajęcia odbędą się w Hali „Centrum”. 
 
Fabryka Pełna Życia - Fitzner godz. 20.00. 
Koncert Łukasza Szuby 
 
Kolejna dobra okazja, by spędzić piątkowy wieczór słuchając dobrej muzyki. Tym razem w stylu smooth songs. 
 
SOBOTA 
 
Fontanna w Parku Zielona godz. 10.30. 
Rowerem na Turniej Rycerski w Siewierzu 
 
Każdy pretekst jest dobry, by wsiąść na rower. Tym razem stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza wszystkich chętnych na wycieczkę do Siewierza. Tego dnia w tym mieście o bogatej historii, odbędzie się Turniej Rycerski, na który na pewno warto się wybrać. 
 
Fabryka Pełna Życia godz. 21.30. 
„ Młodość” Letnie Kino Plenerowe 
 
Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości. 
 
Gatunek: dramat; produkcja: Włochy, Szwajcaria, Wielka Brytania, Francja, 2015; czas trwania: 118 min; reżyseria: Paolo Sorrentino 
 
NIEDZIELA 
 
Park Zielona godz. 18.00. 
Latino na trawie – koncert Sojka Band 
 
W każdą niedzielę lipca zespół Sojka Band wypoczywającym w Parku Zielona uprzyjemnia niedzielne popołudnia. Tych, którzy choć raz posłuchali latynowskich brzmień, nie trzeba namawiać, by ponownie przyszli na koncert do Parku Zielona. Warto zarezerwować sobie czas wolny w niedzielne popołudnie, tym bardziej, że będzie to ostatni letni występ zespołu. W przypadku niesprzyjającej aury pogodowej koncert Sojki Band zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ, gdzie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc będą obowiązywać darmowe wejściówki dostępne w Kasie PKZ oraz w systemie sprzedaży biletów online. 

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej