My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


W piątek odbędziemy muzyczną, sentymentalną podróż do stolicy. W niepowtarzalnej scenerii Pogorii III, na molo, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, wykona szlagiery znane nie tylko warszawskiej ulicy. Ludziom aktywnym, których w Dąbrowie nie brakuje, trudno sobie wyobrazić lato bez możliwości jazdy na rowerze. Miłośników dwóch kółek zachęcamy do wzięcia udziału w rajdzie. W ramach relaksu będzie można wybrać się do kina i na koncert w parkowej scenerii.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

PIĄTEK 

Pogoria III godz. 21.00. 
 
Muzyka nad wodą – Warszawska Orkiestra Sentymentalna 
 
Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach Warszawy (i nie tylko), kontynuujący tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych. Grupa otrzymała wyróżnienie na 18. Konkursie Polskiego Radia Nowa Tradycja. 
 
Zespół zagra w składzie: 
 
Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon 
Lena Nowak - klarnet, śpiew 
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka 
Mateusz Kowalski - perkusjonalia, śpiew 
Jakub Fedak - wibrafon 
Łukasz Owczynnikow - kontrabas 
Krzysztof Baranowski (lub) Marcin Żebrowski- mandolina, gitara 
 
Wstęp na wszystkie koncerty cyklu jest bezpłatny. W przypadku niesprzyjającej pogody, koncert zostanie przeniesiony do sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. 
 
SOBOTA 
 
Parking MZBM ul. Tysiąclecia 20 godz. 9.00. 
Rowerem Dookoła Jaworzna 
 
Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa zaprasza wytrwałych fanów dwóch kółek na wyprawę wokół Jaworzna. Jak zapewnia organizator, trasa będzie płaska i powiedzie pięknymi leśnymi duktami i w około 40% nawierzchnią asfaltową. Rowerzyści przejadą koło elektrowni w Jaworznie, której budowany komin chłodni będzie jednym z najwyższych w Europie. Po drodze będzie możliwość wykąpania się w jeziorze Sosina. Tempo rajdu będzie zdecydowanie rekreacyjnie, z kilkoma przerwami na odpoczynek. Powrót do Dąbrowy Górniczej przewidziany jest ok. 17.00. 
 
Fabryka Pełna Życia godz. 21.30. 
Letnie Kino Plenerowe – Stare grzechy mają długie cienie 
 
Po raz czwarty spotkamy się podczas Letniego Kina Plenerowego, które gościć będzie w każdą sobotę lipca i sierpnia w dąbrowskiej Fabryce Pełnej Życia. 
 
Południe Hiszpanii, rok 1980. Dwaj detektywi z Madrytu łączą siły w celu zbadania sprawy brutalnych morderstw młodych dziewczyn. Juan i Pedro pod względem ideologicznym różnią się diametralnie, ale muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego społeczność miasteczka, nad którą unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji. 
 
Gatunek: kryminał; produkcja: Hiszpania 2014; czas trwania: 105 min; reżyseria: Alberto Rodríguez 
 
NIEDZIELA 
 
Park Zielona godz. 18.00. 
Sojka Band – Latino na trawie 
 
Kolejny koncert w wykonaniu dąbrowskiego bandu. Skoro mamy lato, to nie może zabraknąć gorących rytmów. Każdy koncert Sojka Band, rozgrzewa publiczność bez względu na pogodę. W piątek odbędziemy muzyczną, sentymentalną podróż do stolicy. W niepowtarzalnej scenerii Pogorii III, na molo Warszawska Orkiestra Sentymentalna, wykona szlagiery znane nie tylko warszawskiej ulicy. Ludziom aktywnym, których w Dąbrowie nie brakuje, trudno sobie wyobrazić lato bez możliwości jazdy na rowerze. Miłośników dwóch kółek zachęcamy do wzięcia udziału w rajdzie. W ramach relaksu będzie można wybrać się do kina i na koncert w parkowej scenerii. 
 
 

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej