My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


Niecierpliwie czekamy na wakacje, które niebawem już się zaczną. Letni klimat poczujemy już w sobotę podczas zawodów windsurfingowych. Na wodach Pogorii złapią wiatr zawodnicy ścigający się na deskach z żaglem. Windsurfingowe zmagania mogą stać się pretekstem do spędzenia wolnego czasu na spacerze nad brzegiem naszego jeziora.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

Poza tym tradycyjnie najmłodszych zapraszamy na inspirujące zajęcia do biblioteki, a dorosłych na interesujące filmy do kina Kadr. 

PIĄTEK 

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00. 
Klub Malucha 
 
Zawsze w tym samym miejscu o stałej porze w Wypożyczalni dla Dzieci rozpoczną się zajęcia dla najmłodszych. Dla milusińskich przygotowano gry i zabawy. Dzieci będą mogły porysować i posłuchać bajek. 
 
Lego Mindstrom godz. 17.00. 
 
Jak co tydzień dzieci i młodzież w wieku od 9 do 15 lat, wezmą udział w warsztatach z robotyki i programowania. LEGO Mindstorms to rozbudowane zestawy klocków dla nieco bardziej zaawansowanych konstruktorów. Umożliwiają one budowę robotów i swobodne sterowanie gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie. Na zajęciach dzieci będą budować własne roboty, a następnie uczyć się je programować tak, by wykonywał ich polecenia. 
 
SOBOTA 
 
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00. 
Biblioteka Planszówek 
 
Cykliczne spotkanie dla miłośników gier bez prądu. 
 
Pogoria III 11.00. 
VIII Zawody Windsurfingowe o Puchar Prezydenta Miasta 
 
Wyścigi windsurfingowe są bardzo widowiskowe i przyciągają wiele osób, które z przyjemnością oglądają zmagania zawodników. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę, kiedy to na wody Pogorii wypłyną deski z żaglami. 
 
CAŁY WEEKEND 
 
Kino Kadr 
Mój Anioł godz. 17.00. 
 
Gatunek: dramat, kraj produkcji: Belgia 2016, czas trwania: 80 min 
Reżyseria: Harry Cleven, Obsada: François Vincentelli, Fleur Geffrier, Maya Dory, Hannah Boudreau, Elina Löwensohn 
 
Zamknięta na oddziale psychiatrycznym Louise rodzi niezwykłe dziecko – jej syn Anioł jest niewidzialny. Z obawy przed reakcją świata kobieta ukrywa fakt bycia matką. Lata mijają, a chłopiec staje się coraz starszy. Pewnego dnia Anioł poznaje niewidomą rówieśniczkę Madeleine. Szybko zakochują się w sobie i stają się nierozłączną parą. Bohater ukrywa przed nią swoją przypadłość, jednak wszystko się zmienia, gdy dziewczyna odzyskuje wzrok... Niebywała warstwa wizualna filmu została doceniona nagrodą za najlepszy debiut operatorski na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage 2016. 
 
Sama przeciw wszystkich godz. 19.30. 
Gatunek: thriller, dramat, kraj produkcji: USA 2016, czas trwania: 132 min 
 
Reżyseria: John Madden, Obsada: Jessica Chastain, Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw 
 
Jessica Chastain w popisowej, nominowanej do Złotego Globu roli – lobbystki, ryzykującej życie i karierę w walce o zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni palnej w USA. Pełny napięcia thriller, przywodzący na myśl House of Cards, wyreżyserował John Madden – twórca Hotelu Marigold i obsypanego Oscarami obrazu Zakochany Szekspir. Scenariusz produkcji znalazł się na Black List – słynnej liście dziesięciu najlepszych, niewykorzystanych scenariuszy 2015 r. Poza dwukrotnie nominowaną do Oscara Chastain obsadę filmu „Sama przeciw wszystkim” tworzą, m.in.: Mark Strong (Sherlock Holmes, Gra tajemnic), Michael Stulbarg (Nowy początek, Poważny człowiek) oraz wybitny aktor drugoplanowy – John Lithgow (Świat według Garpa, Czułe słówka). 
 
Elizabeth Sloane (Jessica Chastain) jest najlepiej opłacaną i najskuteczniejszą lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie korupcja i szantaż są na porządku dziennym, nie ma sobie równych i zawsze pozostaje o krok przed konkurencją. Sprawy komplikują się, gdy pod wpływem osobistych doświadczeń, Elizabeth zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom. Wspierana przez biznesmena Rodolfo Schmidta (Mark Strong) i zespół młodych talentów, wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni. Szybko staje się jasne, że w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem w karierze, za wygraną przyjdzie jej zapłacić naprawdę wysoką cenę. 
 
Pałac Kultury Zagłębia Galeria 
”Abstrakcja” wystawa Marka Grabowskiego 
 
Abstrakcja Marka Grabowskiego to wystawa niezwykła jak jej autor - urodzony w Sosnowcu artysta malarz, rzeźbiarz, pedagog, poeta i filatelista. Laureat m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Biennale Pasteli w Nowym Sączu (1996) i I Nagrody na Biennale Pasteli (1998), twórca statuetki z brązu Adama Piwowara oraz Michała Spisaka, realizator wielkoformatowego street artu w Szczecinie. Na swoim koncie ma ponad 35 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, w tym trzykrotnie na Art Expo w Nowym Jorku. 
 
Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca 2017 r. w godzinach otwarcia Galerii Pałacu Kultury Zagłębia. 
 
Pałac Kultury Zagłębia – Agora Średnia 
Historia fabryki w szkle zatopiona 
 
Wystawa Historia fabryki w szkle zatopiona to historia dwóch hut szkła z Dąbrowy Górniczej - Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice i Huty Szkła Staszic. 

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej