My default image

Dąbrowa Górnicza

Prognoza na dzisiaj: lekkie zachmurzenie 29°C

Dąbrowa przeciw komarom i kleszczom

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa przeciw komarom i kleszczom


Lato to nie tylko czas słonecznej pogody i weekendowych wypadów za miasto. Niestety wraz z nadejściem ciepłych dni pojawiają się również one - komary, meszki i kleszcze. O ile te pierwsze pozostawiają po sobie swędzące bąble i potrafią uprzykrzyć życie, o tyle kleszcze przenoszą groźne choroby. Czy da się tego uniknąć? Pomocne są opryski, które kolejny już raz wykonane będą na terenie Dąbrowy.

Dąbrowa przeciw komarom i kleszczom

- Podobnie jak w latach ubiegłych, zdecydowaliśmy się na wykonanie oprysków tych części miasta, gdzie obecność owadów jest najbardziej dokuczliwa. Nowością w tym roku będzie wykorzystanie środka, który poza komarami zwalcza również kleszcze. Jest on jednak bezpieczny dla dzieci i dorosłych, roślin i zwierząt. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony "dobrych" owadów, przede wszystkim pszczół, opryski będą wykonywane w nocy, między godziną 22 a 6 - mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej. 

Opryski prowadzone będą w trzech turach. Pierwsza ruszy jeszcze w czerwcu, druga w lipcu, a ostatnia - w sierpniu. Obejmą one ponad 180 hektarów i będą to głównie parki, bulwary, akweny wodne, duże osiedla mieszkaniowe i place zabaw, m.in. parki Hallera, Śródmiejski, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Majewskiego, okolice wszystkich czterech Pogorii, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej, Planty, Mydlice Północne oraz Południowe. 
 
Opryskane zostaną także place zabaw przy ulicach Gilowej, Żwirki i Wigury, Łaziennej, Świerkowej i Białostockiego oraz pasy drogowe ulic Niemcewicza, Letniej, Marianki, Ratanice, Pogoria, Kryniczna, Hallerczyków, Majewskiego, Strzemieszycka, Rudna, Idzikowskiego, Łazowska, Dąbrowszczaków, Olimpijska, Mieszka I, Modrzewiowa i Zachodnia. 
 
mat. prasowe/zdjęcie pixaby

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej