My default image

Dąbrowa Górnicza

Prognoza na dzisiaj: lekkie zachmurzenie 29°C

Ojciec - pijany na rowerze, a za nim 6-letni syn

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Ojciec - pijany na rowerze, a za nim 6-letni syn


Policjanci i Strażnicy Miejscy interweniowali w środę wobec mężczyzny, który posiadając w swoim organizmie niemal 2 promile alkoholu wybrał się na wycieczkę rowerową w rejon pojezierza dąbrowskiego ze swoim małoletnim synkiem. Nieodpowiedzialny ojciec odpowie teraz za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu oraz narażenie chłopca na utratę życia lub zdrowia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Ojciec - pijany na rowerze, a za nim 6-letni syn

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18.00 na ul. Topolowej w Dąbrowie Górniczej nieopodal zbiornika wodnego Pogoria 3. Chwiejącego się na rowerze mężczyznę i jadącego za nim na dziecięcym rowerku chłopca wypatrzyli funkcjonariusze z dąbrowskiej Straży Miejskiej.

Na miejsce skierowana została załoga patrolu z wydziału ruchu drogowego dąbrowskiego garnizonu policji. Okazało się, że 33-latek posiadał w swoim organizmie 1,9 promila alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się i rowery zabezpieczyła babcia chłopca. Dąbrowianin odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz narażenie własnego synka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia za co grozi do 5 lat więzienia.

mat. policji

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej