My default image

Dąbrowa Górnicza

Groźna szara strefa

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Groźna szara strefa


Na targowisku w Dąbrowie Górniczej funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli prawie 11 tys. sztuk papierosów, 16,5 kg tytoniu oraz 41 litrów alkoholu nieznanego pochodzenia. Mundurowi wykonali tzw. próbę polową na obecność chlorków w alkoholu. Wynik badania okazał się pozytywny, a to oznacza, że sprzedawany wyrób spirytusowy został „wyprodukowany” ze skażonego alkoholu. Trefny towar oferował do sprzedaży na targowisku 66-letni mieszkaniec Będzina.

 Groźna szara strefa
Walka z nielegalnymi wyrobami akcyzowymi jest jednym ze strategicznych zadań Służby Celno-Skarbowej. Podczas kontroli na bazarach i targowiskach Służba Celno-Skarbowa ujawniła blisko 15 tys. sztuk nielegalnych papierosów, tytoń oraz butelki ze skażonym alkoholem. 
 
Na targowisku w Dąbrowie Górniczej funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli prawie 11 tys. sztuk papierosów, 16,5 kg tytoniu oraz 41 litrów alkoholu nieznanego pochodzenia. Mundurowi wykonali tzw. próbę polową na obecność chlorków w alkoholu. Wynik badania okazał się pozytywny, a to oznacza, że sprzedawany wyrób spirytusowy został „wyprodukowany” ze skażonego alkoholu. Trefny towar oferował do sprzedaży na targowisku 66-letni mieszkaniec Będzina. Jak się okazało w swoim mieszkaniu mężczyzna przechowywał przemycone zza wschodniej granicy papierosy oraz tytoń nieznanego pochodzenia. Wartość ujawnionych wyrobów akcyzowych funkcjonariusze oszacowali na blisko 23 tys. złotych.  Właścicielowi akcyzowej kontrabandy grozi surowa kara. 
 
Na lokalnych bazarach w Sosnowcu, Katowicach oraz Mysłowicach funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli jeszcze 4 tys. sztuk papierosów oznaczonych ukraińskimi i białoruskimi banderolami oraz 10 kg tytoniu bez oznaczeń. Towar został porzucony w chwili, gdy mundurowi pojawili się na targowiskach. 
 
Służba Celno-Skarbowa przypomina, że każdy, kto kupuje nielegalne wyroby z niewiadomych źródeł naraża swoje zdrowie i życie. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są z alkoholu technicznego, który znajduje się w rozpuszczalnikach oraz płynach przeciwoblodzeniowych. Zawierją wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka m.in. metanol, glikol oraz, będący efektem odkażania, chloroform.
 
Osoby, które decydują się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełniają przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, co zagrożone jest karą grzywny lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat. 
 
mat. prasowe Służby Celno - Skarbowej

Komentarze (2)


Bolo lolo ,

Jest popyt jest podaż. Mnie tylko interesuje co za bezmózga patologiczna łajza kupuje alkohol niewiadomego pochodzenia na targu jak 05 w sklepie za 15 zl

Stary z DFO,

I ten syf jest pod oknami siedziby władz Dąbrowy Górniczej - Łańcuckiego , Twarda, to skandal i gnój - Panie Podraza nic Pan nie zrobił przez lata z tym dziadostwem! Panie Podraza, może chciałby Pan pomieszkać na ul Twardej przez jeden tydzień chociaż spokojnie odpocząć po pracy zaparkować, samochód przed domem . Ale kogo to obchodzi w tak pięknym i chyba największym w Polsce, URZĘDZIE w Dąbrowie Górniczej z Defum zrobili fabrykę pełną życia, ha ha ha , z targowiska największe dziadostwo zagłębia - szczytne miejsce władz Dąbrowy obok wyjątkowych w swej krasie budynku UM Dąbrowa Górnicza. Napisać można , ale kogo obchodzi to z urzędników ???...


Pozostałe

Dąbrowa na weekend

Pójść na koncert młodej, utalentowanej artystki? A może złapać byka za rogi? Albo świetnie się bawiąc, pomóc chorej dziewczynie? Nie musicie wybierać. W piątkowe popołudnie zapraszamy na koncert Julii Marcell Trio, który będzie kolejnym wydarzeniem w ramach ZagłębiaWood. W sobotę, pisząc dyktando, sprawdzicie swoją wiedzę ortograficzną. W niedzielę wiele będzie się działo na placu Wolności, gdzie każdy powinien przyjść, by dobrze się bawiąc, pomóc chorej Patrycji.

Zobacz więcej