My default image

Dąbrowa Górnicza

Dni Dąbrowy 2017 na dwóch scenach - znamy program

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dni Dąbrowy 2017 na dwóch scenach - znamy program


Znamy już szczegóły dotyczące tego, jakie gwiazdy wystąpią na tegorocznych Dniach Dąbrowy. Nie zabraknie gwiazd i artystów lokalnych. Nowością będą dwie sceny. Przeczytajcie kto wystąpi na scenach rozstawionych w Parku Hallera i w Fabryce Pełnej Życia w dniach od 26 do 28 maja. Będzie się działo!

Dni Dąbrowy 2017 na dwóch scenach - znamy program

Trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae... z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia. 

Mało? Ok, dorzucamy do tego drugą scenę w Parku Hallera z muzycznymi gwiazdami w rolach głównych, wesołe miasteczko oraz pakiet atrakcji przy parkowych alejkach i mamy gotowy przepis na największą majową imprezę w całym Zagłębiu Dąbrowskim.
 
Specjalnie dla Was, w 3 majowe dni (26-28.05.2017), zaprezentujemy przede wszystkim najlepszą muzykę i niebanalnych artystów, zadbamy o świetną atmosferę. Nie zabraknie też lokalnych akcentów. Scena Fabryki Pełnej Życia, w piątek i sobotę, promieniować będzie niepowtarzalną energią, pełnymi temperamentu muzycznymi gwiazdami i emocjami. Park Hallera wybrzmi przebojami najpopularniejszych polskich artystów.
 
*Scena Fabryki Pełnej Życia*
 
W piątek i sobotę chcemy zaprosić Was do eksplorowania nieoczywistych muzycznych rejonów, wskrzeszając do życia poprzemysłową, industrialną przestrzeń byłych zakładów Defum. To będzie całkiem nowa jej odsłona, to będzie Wasze miejsce, które przekształci się w centrum eksperymentu i otwartości na nowy, dobry design, nową jakość i pomysły. Przez te dwa majowe dni wokół fabrycznych budynków powstanie nowe centrum miasta,
dostępne dla każdego.
 
Zaprosimy Was również do strefy wypoczynku otwartej dla każdego. Oryginalne i smakowite jedzenie zagwarantują mobilne punkty gastronomiczne, które zawitają do strefy food tracków przy Fabryce, a naszej radosnej celebracji nie będzie końca. Odpoczniecie, smacznie zjecie i dobrze spędzicie czas.
 
*Scena Fabryki Pełnej Życia, start w piątek 26.05.2017, godz. 17.00.*
 
*Bas Tajpan & Bob One* – Bas Tajpan to artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej, znany z solowej działalności, jak i wielu kolaboracji ze polskim środowiskiem hip hopowym (współpracował m.in. z Gutkiem, Mustafarai, Miuoshem, czy Hemp Gru). Wokalista, autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae, dancehallu, hip-hopu i raggamuffin. Sam mówi, że jego priorytetem jest mówienie o miłości, braterstwie, równości i pokoju na świecie a także pokazywanie poprzez muzykę swojego stanowiska wobec otaczającej nas niesprawiedliwości. Generator pozytywnych dźwięków, które są odskocznią od szarej rzeczywistości.
 
*Łąki Łan* - zespół, który powstał w następstwie niezliczonych i nie mających końca jam sessions w pewnych warszawskich klubach. Wyróżniający się na rodzimej scenie muzycznie niezwykłą taneczną ekspresją, kostiumami i niepowtarzalnym, słowiańsko-międzygalaktycznym brzmieniem. Sami to co robią określają po prostu jako „łąki funk”, ale dla licznych fanów ich muzykę charakteryzuje przede wszystkim niezwykły groove i funkowo-elektroniczne melodie, pochodzące jakby z zupełnie innej, barwnej galaktyki. Nie można nie wspomnieć o ekologicznych wątkach i filozoficznych zainteresowaniach członków grupy, którzy głoszą, że świat to jedność, a każdy człowiek, stworzenie i roślina są naczyniami połączonymi. Podczas występów porywają najbardziej opornych, bo granie na żywo mają we krwi.
 
*Gwiazda wieczoru:*
 
*Sofa Surfers* - uważani za pionierów i najbardziej wpływowych artystów wiedeńskiej sceny elektronicznej. Austriacki kolektyw tworzący muzykę wymykającą się gatunkowym podziałom. Zespół, który wobec swoich słuchaczy stosuje podstęp: na pierwszy rzut ucha wydają się zwyczajną grupą z pogranicza trip-hopu i post-rocka, ale tak naprawdę są wcieleniem nieskrępowanego i błogiego lenistwa. Tworzą muzykę rozluźniającą mięśnie, ścięgna i inne stawy odpowiedzialne za wszelkie czynności składające się na skomplikowany proces nic-nie-robienia. Łączą w całość dub, triphop, muzykę elektroniczną, ambient, breakbeat i acid-jazz.
 
*Scena Fabryki Pełnej Życia, start w sobotę 27.05.2017, godz. 17.00.*
 
*Jazzpospolita* to zespół młody, bo zaledwie pięcioletni, ale zdążył się już dorobić czterech płyt i własnego miejsca na mapie polskiej alternatywy jazzowej. Dojrzała już formuła muzyczna Jazzpospolitej to rezultat doświadczeń koncertowych: hipnotycznej relacji, którą nawiązują muzycy z publicznością i jazzowej radości z eksperymentowania. W ich muzyce ścierają się rock i jazz, siła i liryczność. Ta niezwykła fuzja nu-jazzu, elektroniki i zmysłu melodycznego pozwoliła dotrzeć do wrażliwości zarówno miłośników tradycjach dźwięków, jak i fanów z kręgów indie, post-rocka czy po prostu ambitnego popu. A ich koncertowa energia i entuzjazm dopełniają dzieła.
 
*Smolik / Kev Fox* - dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic, odkrywania nowych przestrzeni artystycznych i... pięknych kapeluszy. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. Efekty tego spotkania można usłyszeć na ich wspólnej płycie: hipnotyzującej, elektryzującej i porywającej równocześnie. Smolik to polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Kev Fox to gitarzysta i wokalista związany dotąd z brytyjską sceną muzyczną, który podbił serca fanów na Wyspach, a od kilku lat zyskuje także sympatię polskich słuchaczy. Razem stworzyli propozycję dla fanów alternatywy, nieutartych muzycznych ścieżek i dobrych piosenek z mocnymi gitarowymi riffami oraz klubowymi, elektronicznymi akcentami.
 
*Gwiazda wieczoru:*
 
*Jimi Tenor i grupa Kabu Kabu* to niezwykły projekt fińskiego multiinstrumentalisty i eksperymentatora, któremu towarzyszą muzycy z Nigerii. To nie pierwszy wyraz uwielbienia dla afrykańskich brzmień w jego wykonaniu, ale zdecydowanie jeden z najbardziej przekonujących i imponujących. Tenor, wcześniej doceniany za znakomite nagrania elektroniczne, od niedawna stawiany jest przez krytyków w jednym rzędzie z takimi gigantami muzyki jak Sun Ra czy Frankiem Zappą. Jest artystą niezwykle wszechstronnym i znajdującym się w przeróżnych stylistykach. Zachwyca słuchaczy niezwykłą melodyjnością swoich nagrań, eklektyzmem, energią i psychodelicznością. Smooth funk, fusion, afro-kubańskie etno, ryzykowny jazz i szalony afrobeatowy groove – tak w kilku słowach można opisać projekt, który zawładnie Sceną Fabryki Pełnej Życia już w maju.  
 
*Scena w Parku Hallera*
 
Tutaj od soboty do niedzieli „królować” będą gwiazdy znane szerokiej publiczności z eteru, ekranów telewizora i aplikacji muzycznych. Nie zabraknie też młodych artystów z *Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej*, muzyków z *Sojka Band *i *Miejskiej Orkiestry Dętej *oraz uczestników projektu *„Dotyk dźwięku”*.
 
*Sobota **27 maja 2017, gwiazdy wieczoru:*
 
*Andrzej Piaseczny* – należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w muzyce pop. Charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem od lat jest jedną z czołowych postaci krajowej sceny muzycznej. Zaczynał jako lider zespołu Mafia, by po kilku latach z sukcesem rozpocząć solową karierę, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj.
 
*Varius Manx – *jedna z ikon polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał w Łodzi w 1990 roku, a jego frontmenem został Robert Janson. Przez lata swojej muzycznej działalności, wspólnie z Anitą Lipnicką, Kasią Stankiewicz i Moniką Kuszyńską nagrali wiele przebojów, m.in. „Piosenka księżycowa”, Zanim zrozumiesz” czy „Orła cień”, które do dzisiaj nucone są przez wiele osób. Wiele z ich utworów wdarło się też do kanonów polskiej muzyki filmowej końca lat 90. minionego wieku „występując” m.in. w „Młodych Wilkach” czy „Nocnym Graffiti”. W 2016 roku w zespole ponownie pojawiła się Kasia Stankiewicz, która dołączyła do trasy  z okazji 25-lecia grupy.
 
*Niedziela  **28 maja 2017, gwiazdy wieczoru:*
 
*Cleo – *kobieta wielu talentów: wokalistka, autorka tekstów, malarka i projektantka. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel "MY SŁOWIANIE" który stał się jednym z największych hitów radiowych. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profil facebookowy zgromadził ponad 1 440 000 fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono ponad 150 milionów razy.
 
*Natalia Nykiel* – wokalistka, która bardzo mocnym krokiem weszła na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem 2014 roku. Swoim debiutanckim albumem „Lupus Electro” zapełniła trwającą od wielu lat na rodzimym rynku muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu. Obecnie Natalia koncertuje w ramach trasy „ERROR TOUR”, która jest jedną z największych klubowych produkcji koncertowych w Polsce.
 
Podsumowaniem sobotniego wieczoru będzie pokaz sztucznych ogni, które około godziny 23:00 rozświetlą niebo nad Parkiem Hallera.
 
Partnerem Sceny Fabryki Pełnej Życia jest *TAURON NOWA MUZYKA 2017*, w Fabryce uzupełnieniem oferty muzycznej będzie specjalna strefa chilloutu, food trucki i kontener Fittzner. W Parku Hallera zadomowi się strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko.
 
Dni Dąbrowy Górniczej 2017 obfitować będą także w wydarzenia sportowe, rekreacyjne i kulturalne przygotowane przez Pałac Kultury Zagłębia, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Miejskie „Sztygarka” i Centrum Sportu i Rekreacji.
 
 
*SCENA FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA*
 
*PIĄTEK 26.05 – START 17:00*
BAS TAJPAN & BOB ONE
ŁAKI ŁAN
SOFA SURFERS
 
*SOBOTA 27.05 – START 17:00*
JAZZPOSPOLITA
SMOLIK & KEV FOX
JIMI TENOR & KABU KABU
 
*SCENA PARKOWA*
 
*SOBOTA 27.05 – START 15:00 *
MOPT
SOJKA BAND
ANDRZEJ PIASECZNY
VARIUS MANX I KASIA STANKIEWICZ
 
*NIEDZIELA 28.05 – START 16:00*
DOTYK DŹWIĘKU
MIEJSKA ORKIESTRA DĘTEJ
CLEO
NATALIA NYKIEL
 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej